MMA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2020

MMA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2020

 

NİSAN AYI İÇERİSİNDE ANKARADA DÜZENLENECEK MMA TÜRKİYE SEÇMELERİNDE MÜCADELE EDECEK SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

ORGANİZASYONA KİMLER KATILABİLİR?

Türk vatandaşı olan tüm sporcular, oturma izni olan  sporcular ve üniversitelerde okuyan  yabancı uyruklu tüm sporcular katılım şartlarını yerine getirdikleri taktirde organizasyona katılabilirler. Evraklarında eksik olan hiçbir sporcu organizasyona alınmayacaktır.

ORGANİZASYONUN AMACI

1.Yetenekli ve başarılı sporcuları tespit etmek.

2.Tespit edilen sporculardan 2020 Türkiye MMA Takımını kurmak.

3.Başarılı olan, gerekli şartları karşılayan, yönetim kurulunun ve teknik kurulun belirlediği sporcuları yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan amatör ve profesyonel organizasyonlara götürmek.

4.Türk Bayrağımızın Dünya Arenalarında yer almasını sağlamak ve Dünyada Milli Marşımızı okutmak.

2020 TÜRKİYE MMA TAKIMI NASIL OLUŞTURULACAK?

1.Takım, organizasyonda MMA Elite ve MMA Full (Gençler ve Büyükler) Kategorisinde Mücadele eden sporcular arasından seçilecektir. (En az 3 ve üzeri maç yaparak 1. olmuş sporcular)

2.Türkiye MMA Takımına giren sporcuların uluslararası arenalarda yapacakları (amatör ve profesyonel mma organizasyonları) maçlarda tüm masraflar (pasaport ve şahsi harcamaları hariç) MMA Federasyonu tarafından karşılanacaktır.

3.Şampiyonalara gönderilecek olan sporcuların hangi organizasyonlarda yer alacağına karar verme yetkisi, MMA Federasyonu yönetimi ve teknik kuruluna aittir.

4.Organizasyonda mücadele eden sporculardan MMA Grappling, MMA Light, MMA Full, MMA Elite Branşlarında (Minik, Yıldız, Genç, Büyük Kategorilerinde) en az 3 maç yaparak dereceye giren (1. olan) sporcular için, 2020 yılı içerisinde yapılacak Kamp ve Seminerlerde kontenjan açılacaktır. Bu etkinliklere davet edilen sporculardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Söz konusu destek, başarılı ve mücadeleci sporcuların önünü açmak adına MMA Federasyonu tarafından sağlanacaktır.

KATEGORİLER VE BRANŞLAR

VETERANLAR (MMA Full , MMA Light , MMA Grappling)

BÜYÜKLER (MMA Elite, MMA Full, MMA Light, MMA Grappling)

GENÇLER (MMA Full, MMA Light, MMA Grappling)

YILDIZLAR(MMA Light, MMA Grappling)

MİNİKLER (MMA Light, MMA Grappling)

ALT MİNİKLER (MMA Grappling)

ORGANİZASYON KATEGORİ, KİLO VE PUANLAMALARI HAKKINDA BİLGİ

MMA Grappling, MMA Light, MMA Full (Kurallar, Puanlama ve Sıkletler ile ilgili olarak lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız)

(Bu MMA Branşları TMMAF Kurallarına Göre Yapılacaktır)

MMA Elite (Kurallar, Puanlama ve Sıkletler ile ilgili olarak lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız)

(Bu MMA Elite Branşı TMMAF Kurallarına Göre Yapılacaktır.)

Kurallara bakmak için linke  tıklayınız.

Organizasyon Tartısı

Organizasyona gelen her sporcu tartıya gelirken mutlaka kimliği , MMA Lisansı ve tartı fişiyle birlikte tartıya gelmek zorundadır.Tartı fişini federasyon web sitesinin http://www.mmafederasyonu.org.tr/bilgi-bankasi/bilgi-ve-belgeler/ Linkinden indirebilirsiniz.

Tüm sıkletlerin tartısı 2 Nisan 2020 günü Büyük Anadolu  Otel’de 12:00’da başlayacak 18:00’da bitecektir.

***

MMA Elit ve MMA Full Kategorilerinin kontrol tartısı organizasyon süresince her gün sabah Saat 07:00 ile 09:00 arasında yapılacaktır.Tartı saatinde bulunmayan ve kilosunu gösteremeyen sporcular DİSKALİFİYE edilecektir.Tartı hakkı 2 defa verilecektir.

MMA Full ve MMA Elite kategorilerindeki sporcular organizasyon süresince sabahları kontrol tartısına giderken mutlaka yanlarında tartı fişlerini bulundurmalıdır.

Tartıda hiçbir branş için kesinlikle kilo toleransı yoktur. Sporcular kontrol tartılarında MMA Full ve MMA Elite kategorilerinde girdikleri kategorinin kilosunu göstermek zorundadırlar. Kontrol tartılarında sporcuların iki hakkı vardır. Sıkletini gösteremeyen sporcular diskalifiye edilecektir.

Organizasyon Sağlık Muayenesi

Organizasyona girecek tüm sporcular organizasyon gününde lisanları ile birlikte MMA Federasyonu’nun yetkili doktorları tarafından sağlık muayenesinden geçmek zorundadır. Sağlık muayenesine gelen tüm sporcular tartıdan geçmiş olmalı ve sağlık kontrolüne giriş yapmalıdır. Sağlık kontrolü tüm kategorilere otele ilk girişte; organizasyon başladıktan sonra ise MMA Full ve MMA Elite kategorisinde her gün sabah 07:00 ile 09:00 arasında yapılacaktır.Federasyon doktorunun sağlık açısından uygun görmediği sporcu bir sonraki müsabakasına devam edemeyecektir.Yapılan uygulama sporcu sağlığı içindir.

ORGANİZASYONDA VERİLECEK ÖDÜLLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

MMA ELİT Kategorisine

  1. olan sporcuya 2020 yılına ait her yıl verilen Geleneksel MMA Kemeri + Katılım Sertifikası

2.olan Sporcuya Madalya + Katılım Sertifikası

3.olan sporcuya Madalya + Katılım Sertifikası )

(Dikkat: MMA kemeri en az 3 maç yapıp 1. olan sporculara verilecektir.)

MMA FULL KATEGORİSİNE (Madalya + Katılım Sertifikası)

MMA LIGHT KATEGORİSİNE (Madalya + Katılım Sertifikası)

MMA GRAPPLING (Madalya + Katılım Sertifikası)

Ayrıca yukarıda yer alan tüm branşlarda kendi sıkletinde en az 3 maç yaparak 1. olan sporcularımıza 2020 yılı içerisinde yurt içinde yapacak olduğumuz MMA Kamp ve MMA Seminerlerinde kontenjan açılacak olup, buralara katılacak sporculardan hiç bir ücret alınmayacaktır. Davet edilecek sporcular MMA Federasyonu tarafından önceden bilgilendirilecektir.

Organizasyon Katılım Bedelleri Hakkında Bilgi;

Organizasyon katılım bedelleri MMA Federasyonu banka hesabına yatırılmalıdır. Yatırılan katılım bedellerinin açıklama kısmına “katılım bedeli” diye açıklama ve yatıran sporcunun “adı soyadı” yazdırılmalı dır. Organizasyon günü kesinlikle elden ödeme kabul edilmeyecektir. Yatırılan ücretlerin hiç bir şekilde iadesi yapılmayacaktır.

Organizasyon Katılım Ücretleri Hakkında Bilgi ;

Organizasyona Veteranlar , Büyükler, Gençler Katılım Bedeli :100 TL

Organizasyon Yıldız, Minik ve Alt Minikler Katılım Bedeli : 50 TL

Açıklama : İsteyen tüm sporcular çift (2 kategori) kategoride organizasyona katılabilirler. Her kategori için ayrı katılım ücreti ödeme zorunluluğu vardır. (ödeme bilgisi için MMA Federasyonu ile iletişime geçiniz.)